Marek Tombarkiewicz, dyrektor szpitala powiatowego w Staszowie, został wiceministrem zdrowia. W resorcie chciałby zajmować się między innymi ratownictwem medycznym oraz jakością w ochronie zdrowia. W najnowszym rankingu Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości – właśnie szpital w Staszowie zajął pierwsze miejsce w Świętokrzyskiem.

Dr Marek Tombarkiewicz opuszcza szpital w Staszowie. Przez osiem lat był dyrektorem lecznicy, wciąż jest dyżurującym lekarzem. – Nigdy nie byłem członkiem partii, lekarzem się jest, a na stołkach się bywa – mówi Tombarkiewicz.

Ratownicy medyczni doskonale znają doktora Tombarkiewicza, bo jest specjalistą medycyny ratunkowej, a także anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital w Staszowie wyszedł na prostą – mówi załoga lecznicy. Ma płynność finansową i wciąż się rozwija. Powstały tu nowe oddziały, między innymi rehabilitacja neurologiczna i geriatria. Tylko na ten ostatni oddział miesięcznie trafia około stu pacjentów.

Placówka w Staszowie otrzymała certyfikat Bezpieczny Szpital 2015. W ogólnopolskim rankingu jest na 34. miejscu, w Świętokrzyskiem – na pierwszym. Osiem lat temu lecznica w Staszowie była poza pierwszą setką.

Teraz starosta powiatu staszowskiego musi znaleźć nowego dyrektora szpitala. Być może nie będzie potrzebny konkurs, sprawę analizują prawnicy. W przyszłym tygodniu ma być powołany dyrektor do spraw medycznych.

Marek Tombarkiewicz zacznie urzędować w resorcie zdrowia od 7 stycznia. Chce się zajmować między innymi ratownictwem medycznym, jakością w ochronie zdrowia oraz dofinansowaniem szpitali.