Mają od kilku do kilkunastu lat, śpiewają, tańczą, szlifują talent aktorski - ponad dwustu wychowanków świetlic i klubów środowiskowych bierze udział w czwartym kieleckim przeglądzie form teatralnych.

Czwarty kielecki przegląd form teatralnych świetlic i klubów osiedlowych rozpoczęty. Dla uczestników występ na scenie to ogromna radość, ale chwile przed publicznością poprzedzają godziny prób.

Doskonalenie warsztatu muzycznego, gry aktorskiej czy tańca. Wychowawcy podkreślają duże zaangażowanie podopiecznych. Świetlica to miejsce spotkań, wspólnej nauki i rozwijania zainteresowań.

Świetlice i kluby osiedlowe działają w Kielcach już kilkanaście lat. Obecnie jest ich blisko trzydzieści. – Bardzo wielu tych młodych ludzi przeniosło się z klatek schodowych do tych klubów, by tam realizować swoje plany, marzenia – podkreśla Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. – Trudno o lepszą pomoc – dodaje Lubawski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Przegląd form teatralnych świetlic i klubów osiedlowych potrwa do jutra.