Klub „Przygoda” obchodzi 50-lecie. Stworzony przez miłośników turystyki pieszej, jest jednym z najstarszych oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.

Obecnie klub zrzesza 85 osób. Przyłączyć do niego może się każdy, kto podziela miłość do wędrowania. Okres „próbny” trwa około roku. Przez ten czas zainteresowany wzmacnia swoją kondycję niezbędną przy rajdach i aklimatyzuje się w środowisku. Uczestników pieszych wycieczek łączy miłość do ziemi świętokrzyskiej i wspólne pasje. Na wielokilometrowych trasach zawiązało się wiele przyjaźni trwających do dziś.

W ciągu roku Klub „Przygoda” organizuje około 100 pieszych wędrówek i wycieczek, takich jak m.in. dedykowany dzieciom „Rajd Baby Jagi”.

„Ogólnopolski Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich” to impreza zainicjowana wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Jego najtrudniejsza część pod nazwą Twardziel Świętokrzyski, wiedzie przez liczący 100 kilometrów, czerwony szlak. Trasę należy pokonać w 22 godziny, a wędrówka odbywa się częściowo w nocy. Mimo trudności, chętnych do udziału w imprezie nie brakuje.

14 maja członkowie i sympatycy Klubu wyruszą dwiema trasami w kierunku Ciekot, gdzie w Szklanym Domu odbędą się główne uroczystości jubileuszowe. Szczegółowy program jubileuszu, a także informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Klub Turystów Pieszych PTTK „Przygoda” dostępne są na stronie internetowej: www.przygoda.kielce.pttk.pl