Na ten moment kibice piłki nożnej czekali długie dwa miesiące. Po zimowej przerwie, która i tak była najkrótszą w ostatnich latach, Korona Kielce wraca na stadion przy ulicy Ściegiennego. W sobotę o godzinie 15.30 na Kolporter Arenie drużyna trenera Macieja Bartoszka zagra z Wisłą Płock. A drużyna, jak zwykle na tym etapie rozgrywek, właśnie przeszła kadrowy lifting.

Bramkarz Milan Borjan to najnowszy i, jak wszystko wskazuje, ostatni zimowy transfer Korony. 29-letni Chorwat z kanadyjskim paszportem do końca sezonu został wypożyczony z Ludogorca Razgrad. Korona zagwarantowała sobie opcję pierwokupu, jeśli się sprawdzi. Bo Borjan, choć życiorys ma wyjątkowo bogaty, miejsca między słupkami kieleckiej bramki nie dostanie za darmo. W meczu w Krakowie z Wisłą bardzo udanie zaprezentował się Michal Pesković.

Zmiany można natomiast spodziewać się w środku pola. Wszystko wskazuje, że Vanję Markovicia - podobnie jak w drugiej połowie z Wisłą - zastąpi Jakub Mrozik. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Jacka Kiełba. "Ryba" z powodu urazu pauzował przed tygodniem. Decyzja czy zagra z Wisłą Płock zapadnie tuż przed meczem.

Szczególnie, że problemem może być stan boiska na Kolporter Arenie. Murawa po długiej i mroźniej zimie nie jest w najlepszym stanie.

Początek meczu Korony z Wisłą Płock jutro o godz. 15.30.
Zobacz zapowiedź meczu przygotowaną przez Macieja Sierpnia.