Jeszcze się nie rozpoczęły, a już wiadomo, że będą rekordowe. Od jutra w Kielcach - AGROTECH, czyli największe targi rolnicze w Polsce. Wystawcy czekają z premierami, żeby pokazać je właśnie w kieleckim ośrodku wystawienniczym. 

Jeszcze nie wszystko gotowe. Przed producentami sprzętu rolniczego długie godziny sprzątania i polerowania wystawianych maszyn. W ubiegłym roku udało się ściągnąć ponad 65 tysięcy rolników. Prezes Targów Kielce liczy, że w tym roku zwiedzających będzie jeszcze więcej. Zajęte są wszystkie hale wystawowe, dobudowane kolejne. Prezentuje się 750 wystawców z 17 krajów.

Optymistycznie, nie tylko do tegorocznej imprezy targowej, nastawieni są wystawcy. W tym roku rolnicy będą mogli sięgnąć po pieniądze na modernizację gospodarstw. Producenci maszyn- zacierają ręce. Dlatego na targach - pokazują jak najwięcej nowości. Wystawcy przyznają, że to ważna impreza w ich kalendarzu. Z wieloma premierami czekają, aby zaprezentować je właśnie w Kielcach.

Targi potrwają od piątku do niedzieli. W tym czasie kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami na ulicach Wystawowej, Kongresowej, Zakładowej. Na skrzyżowaniach wokół Targów ruchem kierować będą policjanci.