Starachowice chcą budować bloki w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Prezydent Marek Materek jest już po rozmowach w Banku Gospodarstwa Krajowego, gmina wytypowała też wstępne lokalizacje, na których mają powstać budynki. Teraz urzędnicy prowadzą ankietę wśród mieszkańców, która ma pomóc sprecyzować cele, zakres i warunki projektu.

Według wstępnych założeń gmina Starachowice zbuduje nie mniej niż 100 mieszkań - to wymóg Banku Gospodarstwa Krajowego, który będzie inwestycję finansował. Mieszkania będą przeznaczone dla rodzin niezamożnych, czynsz będzie w nich wynosił od 16 do 18 złotych za metr kwadratowy. Jeśli lokator będzie chciał wykupić mieszkanie, zapłaci za metr kwadratowy mieszkania o dwanaście złotych więcej.

Na razie gmina wytypowała trzy lokalizację, na których mogą stanąć Bloki w ramach programu Mieszkanie Plus. Chodzi m.in. o tereny przy skrzyżowaniu ulic Prądzyńskiego i Jana Pawła, oraz przy ulicy Majówka. Które ostatecznie zostaną wybrane, zależeć będzie od wyników ankiet prowadzonych wśród mieszkańców - Ona pozwoli nam przygotować koncepcję, która jest niezbędna do przygotowania się do tych inwestycji i do rozpoznania jak wielu mieszkań potrzeba w Starachowicach - wyjaśnia Marek Materek, prezydent miasta.

Na opinie mieszkańców urzędnicy czekają do 4 kwietnia. Następnie opracują koncepcję budowy, później sprawą zajmą się radni. - Jestem przekonany, że pan prezydent współdziałając z radnymi PiS przygotują dobrą ofertę ku temu aby można było ten program w Starachowicach jak najszybciej uruchomić - mówi poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący świetokrzyskiego PiS.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi lokatorzy klucze do mieszkań plus otrzymają pod koniec przyszłego roku.

Zobacz materiał Moniki Gałązki.