Prezydent Andrzej Duda gościł dziś w naszym regionie. Spotkał się z mieszkańcami Staszowa, odwiedził  też Elektrownię w Połańcu. Wizyta to realizacja przedwyborczej obietnicy, w której prezydent zobowiązał się odwiedzić każdy powiat w Polsce.

Powitany chlebem, solą i oklaskami. Prezydent Andrzej Duda po raz pierwszy odwiedził Staszów. Jak podkreślał podczas spotkania na Rynku wizyta, to między innymi zasługa samych staszowian. W wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę głosowało ponad 80% mieszkańców powiatu. Na rynku zgromadziły się tłumy mieszkańców Staszowa. Każdy chciał zamienić z Głową Państwa choć kilka słow. Wizyta Prezydenta Dudy, była wielkim przeżyciem nie tylko dla mieszkańców, ale i władz miasta, co podkreślał Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa. To również prestiż, zwłaszcza w przededniu 490. rocznicy nadania Staszowowi praw miejskich - dodaje burmistrz Leszek Kopeć.

W ramach podziękowań za gościnę Prezydent zobowiązał się poprzeć starania burmistrza o ustanowienie w Staszowie podstrefy ekonomicznej. Natomiast Fabryka bombek ze Staszowa zadbała o to, by głowa Państwa do stolicy wróciła z prezentem. - W tym podarunku znajdzie się ratusz. Wykonaliśmy też 3 jaja w charakterze jajek Fabergé, w kolorach klasycznych, dla takiej osobistości kolory złoto, czerń, biel. Są tam perełki białe, są tam kryształy Svarowskiego, są inne kamienie bardzo bogate – opisywała podarunek Lucyna Gozdek, Fabryka Bombek GMC w Staszowie.

Andrzej Duda spotkał się także z zarządem i pracownikami elektrowni w Połańcu. To była gospodarcza wizyta, związana z przejęciem zakładu przez grupę Enea kilkanaście dni temu. Skarb Państwa zapłacił za udziały francuskiemu koncernowi miliard 260 milionów złotych. Elektrownia została sprywatyzowana na początku 2000 roku. Najpierw należała do Belgów, później do Francuzów. Obecnie jest jedną z młodszych elektrowni w Polsce i największą w południowo- wschodniej części kraju.

Staszów jest ostatnim w świętokrzyskiem miastem powiatowym, odwiedzonym przez prezydenta w ramach przedwyborczej obietnicy. W ubiegłym roku Andrzej Duda odwiedził Busko Zdrój i Pińczów.

ZOBACZ TEŻ: >>Prezydent Andrzej Duda udzielił krótkiego wywiadu Radiu Kielce i TVP3 Kielce<<