Kolejny po Mateuszu Bieńku zawodnik Effectroa Kielce trafił do reprezentacji Polski. W rozgrywkach Ligi Światowej ma szansę zagrać 21-letni rozgrywający Marcin Komenda.

- Bardzo się cieszymy się, że tak szybko to powołanie przyszło, bo Marcin jest młody ma 21 lat i jest kilku bardziej doświadczonych zawodników w Polsce i tym większy jego sukces że w tej wąskiej kadrze się znalazł - mówi Dariusz Daszkiewicz, były trener Effectora Kielce i dodaje - Marcin idzie po naukę i praca z pierwsza reprezentacją da mu bardzo dużo i na pewno go popchnie do przodu.

Rozgrywający Effectora, którego do Kielc ściągał trener Dariusz Daszkiewicz ma za sobą bardzo udany sezon. Wśród rozgrywających Plus Ligi zajął 6. miejsce, a z Polaków wyprzedzili go tylko Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz, z którymi będzie teraz rywalizował o miejsce w reprezentacji.

8 maja siatkarze rozpoczną zgrupowanie w Spale, a 20 maja zagrają pierwszy sparing z Iranem w Katowicach. Polacy rozgrywki Ligi Światowej rozpoczną w pierwszy weekend czerwca we Włoszech.

Znacznie wcześniej, bo jeszcze w tym tygodniu może wyjaśnić się klubowa przyszłość Marcina Komendy, którym interesuje się między innymi Resovia Rzeszów.