Wciąż nieznane są przyczyny tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Górnie. Przypomnijmy – w wypadku zginął 4-letni chłopczyk, a jego matka znajduje się na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Wojewódzkim. W miejscu, w którym doszło do wypadku, zginęło wcześniej, co najmniej kilka osób.

Choć dziś tylko resztki szkieł przypominają o wczorajszej tragedii, to mieszkańcy Górna doskonale pamiętają, że ten odcinek, tuż za zakrętem, widział już niejeden drogowy dramat. - W ułamku sekundy przewrócone życie całkiem, to jest nie do uwierzenia, że coś takiego mogło się wydarzyć – mówi Marianna Kałuża i dodaje - 5 osób wbiło się w ciężarówkę... tu, wcześniej zginął mój wnuczek.

Środowe popołudnie. 33-letnia kobieta, szła z synem do sąsiadów. Szła chodnikiem, a potem poboczem, bo chodnik tutaj szybko się urywa. - Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Kobieta prowadząca samochód zjechała na chodnik, gdzie doszło do zderzenia z pieszymi – mówi prok. Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

55-letnia sprawczyni wypadku przebywa w szpitalu
, wiadomo, że w chwili wypadku była trzeźwa. Wciąż nie wiadomo, dlaczego zjechała z jezdni na pobocze. Niestety chodnik w tym miejscu położono tylko wzdłuż przystanku. - Gmina Górno wiedząc, że to jest droga, która bardzo często jest przyczynkiem wielu wypadków od wielu lat czyni starania, żeby na tej drodze był wybudowany chodnik – zapewnia Czesław Pytel, zastępca wójta gminy Górno.

W 2015 roku gmina chciała zrobić dokumentację budowy chodnika, ale Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę, bo może to robić tylko zarządca drogi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że chodnik znalazł się w programie likwidacji miejsc niebezpiecznych. Ale nie w pierwszym etapie. - Kiedy następne zadania będą realizowane to zależy od wielkości środków, które będą przyznawane na następne etapy tego programu – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKIA.

33-letnia matka przebywa na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Wojewódzkim. Potrzebuje rzadkiej grupę krwi (ARH - MINUS).

ZOBACZ TEŻ: >>Samochód wjechał w pieszych, zginął 4-letni chłopiec<<