Tylko kilka dni stanowisko trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn pozostawało nieobsadzone. Trenera Vive Tauronu Kielce Tałanta Dujszeabjewa dzisiaj zastąpił szkoleniowiec Orlenu Wisły Płock, Piotr Przybecki.

Piotr Przybecki pochodzi z Opole, ma 45 lat, trenerem jest zaledwie od trzech. Najpierw prowadził Śląsk Wrocław, a od tego sezonu jest szkoleniowcem Orlenu Wisły Płock. Za to karierę zawodniczą miał niezwykle długa i udaną. W 1994 roku przez jeden sezon był zawodnikiem Iskry Ceresit Kielce, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski i wyjechał do Niemiec. W Bundeslidze grał 15 lat, w tym w słynnym THW Kiel. Trzy razy zdobywał Puchar EHF, raz mistrzostwo Niemiec. Z graczami Vive Tauronu Kielce zna się bardzo dobrze, a oni wiedzą co go czeka.

Piotr Przybecki był głównym kontrkandydatem Tałanta Dujszebajewa w lutym ubiegłego roku. Teraz, podobnie jak kielecki trener, też będzie dzielił prace w reprezentacji z klubem z Płocka.

Debiut zaliczy na początku czerwca w towarzyskim turnieju w Norwegii, gdzie biało-czerwoni zagrają ze Szwecją, Islandią i gospodarzami.