Pacjenci szpitala we Włoszczowie, mogą niebawem liczyć na lepsze warunki i sprawniejsze działanie lecznicy. Trwa bowiem jej remont. Obecnie przebudowywane jest lądowisko dla helikopterów. Wkrótce rozpocznie się remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przebudowa i doposażenie lecznicy to koszt blisko siedmiu milionów złotych. Na zmianach zyskają przede wszystkim pacjenci.

Płyta dla helikopterów prawie gotowa. Lądowisko ma spełniać wszelkie standardy: będzie oświetlone, z pełną nawigacją. Powstaną też drogi dojazdowe. Inwestycja pochłonie ponad osiemset tysięcy złotych. Całodobowy transport chorych z włoszczowskiej lecznicy będzie możliwy od lipca. - Niekiedy jest potrzeba szybkiego reagowania, przewiezienia pacjenta do szpitala, w którym jest specjalistyka, której my niestety nie mamy. A niekiedy jest tak, że liczy sie każda minuta – mówi Joanna Ochał, dyrektor Szpitala we Włoszczowie.

W takiej sytuacji była Kazimiera Suliga. - Ja już kiedyś leciałam helikopterem. Zabrano mnie do innego szpitala – mówi Suliga. To było po zawale serca. Dzisiaj znów trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy, którego pomieszczenia też niebawem czeka rewolucja. - Będą bardziej przyjazne, profesjonalne i doposażone w sprzęt. Myślę, że pacjenci będą bardziej zadowoleni – mówi dr n. med. Wojciech Bogdał, kierownik SOR w Szpitalu we Włoszczowie.

Już jesienią będą między innymi nowe aparaty anestezjologiczne czy pompy infuzyjne. Przebudowa i doposażenie lecznicy to koszt blisko siedmiu milionów złotych. Rocznie na włoszczowski Szpitalny Oddział Ratunkowy trafia około siedmiu tysięcy pacjentów. Także z powiatu jędrzejowskiego i województwa śląskiego.