Selekcjoner kadry Polski do lat 21 Marcin Dorna ogłosił powołania dla zawodników z klubów zagranicznych na zbliżający się turniej Euro 2017. Biało-czerwoni zagrają podczas mistrzostw Europy w najsilniejszym składzie, z gwiazdami pierwszej reprezentacji.

Długo nie było wiadomo czy piłkarze, na co dzień występujący w reprezentacji Adama Nawałki zagrają podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Kadra Marcina Dorny ostatecznie będzie mogła jednak powalczyć o medal w najsilniejszym składzie.

Powołania na turniej otrzymali występujący we włoskiej Seria A, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński z Napoli oraz Karol Linetty z Sampdorii Genua. Grono zawodników powołanych z klubów zagranicznych uzupełniają m.in. Mateusz Stępiński z francuskiego FC Nantes, Bartosz Kapustka z angielskiego Leicester, a także Krystian Bielik z drugoligowego angielskiego Birmingham City. Co ciekawe ten ostatnim ma zaledwie 19 lat i w kadrze Dorny nie zagrał do tej pory ani minuty.

Reprezentacja Polski od 5 do 14 czerwca będzie przygotowywała się do Euro na zgrupowaniu w Arłamowie. Pierwszy mecz biało-czerwoni zagrają 16 czerwca w Lublinie ze Słowacją. Pięć dni później w Kielcach będą podejmowali Anglię.