Magdalena Grąziowska oraz Wojciech Niemczyk – odebrali statuetki za najlepsze kreacje aktorskie w 25. Plebiscycie "O Dziką Różę". Najlepszym spektaklem minionego sezonu w kieleckim teatrze, okazała się sztuka "Harper" Simona Stephensa wyreżyserowana przez Grzegorza Wiśniewskiego.

Magdalenę Grąziowską można było oglądać w tatrze im. Stefana Żeromskiego w takich spektaklach jak: "Harper" oraz "Kropka kreska, kropka kreska" Wojciecha Niemczyka, widzowie podziwiali i docenili za kreacje na deskach kieleckiego teatru między innymi w spektaklach "Harper", "Zaucha. Welcome to the PRL" czy "Zachodnie wybrzeże".

Gabrielowi Gietzky'emu, nagrodę przyznali kieleccy dziennikarze. Gietzky, nie tylko wyreżyserował spektakl "Zabić celebrytę", ale również zastąpił w głównej roli Andrzeja Platę, który po złamaniu nogi nie mógł zagrać w spektaklu. Sztuka "Harper" Simona Stephensa wyreżyserowana przez Grzegorza Wiśniewskiego, znalazła uznanie a tym samym nagrodę, zarówno dziennikarzy jak i publiczności.


Magdalena Grąziowska otrzymała także nagrodę dyrektora Oddziału TVP3 Kielce, za ukazującą przejmujące studium kobiety po przejściach rolę Harper Regan w spektaklu "Harper" Simona Stephensa w reż. Grzegorza Wiśniewskiego. 

W tegorocznym, 25. Plebiscycie "O Dziką Różę" oddano ponad pół tysiąca głosów.

Fot. Kamila Błaszkiewicz