Koniec z wysokimi składkami ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Projekt ustawy o małej działalności gospodarczej już gotowy. Ma pobudzić rozwój małych firm i sprawić, że działalność gospodarcza będzie bardziej opłacalna. Politycy Polski Razem chcą by nowe przepisy weszły w życie od stycznia 2018 roku.

- Polscy przedsiębiorcy powinni otrzymać taką możliwość, aby rozwijać się, korzystać z tych możliwości, jakie niesie dzisiaj rozwijająca się gospodarka w kraju. Zakładać przedsiębiorstwa, małe firmy, działać na rynku – mówi Michał Cieślak, poseł RP.

Projekt zakłada, że składki odprowadzane, co miesiąc przez mikroprzedsiębiorców, będą uzależnione od ich przychodu, przez co małe firmy zaoszczędzą nawet kilkaset złotych miesięcznie. Politycy Polski Razem zapowiedzieli dziś, że w nadchodzących wyborach samorządowych - na szczeblu sejmiku województwa oraz w stolicach regionów działacze ugrupowania stworzą wspólne listy z innymi partiami Zjednoczonej Prawicy. Na szczeblach powiatowym i gminnym decyzje, co do tworzenia wspólnych bądź osobnych list należeć będzie do lokalnych struktur.