Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły zawodniczki Korony Handball. Piłkarki ręczne wróciły do Superligi i by się w niej jak najlepiej zaprezentować, treningi zaczęły bladym świtem.

Dwu i pół kilometrowy bieg na stadionie lekkoatletycznym – od tego zaczęły trening kieleckie szczypiornistki. Nieludzka pora pierwszego treningu nie wzięła się znikąd. - Troszeczkę wcześnie, ale już wiemy, że jak dwa lata temu trenowaliśmy o 9 jest strasznie gorąco to nie da się wytrzymać do 11 w taka pogodę, więc lepiej wstać wcześniej – mówi Magdalena Kędzior, Korona Handball Kielce. Mordercze o tej porze 2 i pół kilometra najszybciej pokonała Magda Kędzior. - Powroty są ciężkie, ale jak się ma świadomość, że niedługo zagramy pierwszy raz w swoim życiu w ekstraklasie to jednak jest motywacja i chce się wracać – mówi Magdalena Kędzior, Korona Handball Kielce.

Trener Tomasz Popowicz ma w drużynie trzy nowe zawodniczki
- leworęczną Ukrainkę Olesję Parandi, która trafiła do Kielc z zespołu mistrza Ukrainy Galiczanki Lwów. Oraz dwie młode Polki Katarzynę Homonicką i Dagmarę Radziszewską. - Młode, zdolne zawodniczki, znamy je od wielu lat jeszcze z czasów juniorskich, na pewno będą uzupełnieniem naszego składu – informuje Tomasz Popowicz, trener Korony Handball. Obie przyjechały do Kielc z Płocka, co prawda nie z Wisły ale z Jutrzenki, ale jednak z Płocka. - Czuję się bardziej gdańszczanką, w Płocku tylko trenowałam dwa razy w tygodniu, a trenowałam z Łączpolem Gdynia, który się rozpadł - mówi Dagmara Radzikowska, nowa zawodniczka Korony Handball.

Korona do Superligi przygotowywać się będzie tylko w Kielcach. Na początku sierpnia zagra pierwsze sparingi. Sezon Superligi rusza w pierwszej połowie września.