Sandomierz wreszcie doczekał się nowego dworca autobusowego - dziś uroczyście go otwarto. Władze miasta będą teraz zabiegać, by z dworca korzystali wszyscy przewoźnicy, co ma uporządkować system komunikacji w mieście.

Dworzec powstał dzięki współpracy miasta i prywatnego inwestora, firmy DAK, która kupiła grunt, postawiła na nim nowoczesny budynek i zorganizował stanowiska dla autobusów i busów. W budynku oprócz typowej dworcowej infrastruktury znajdują się też delikatesy i chińskie centrum handlowe.

Teraz miasto chce zachęcić wszystkich prywatnych przewoźników by korzystali z nowego dworca - w tej chwili w Sandomierzu jest kilka miejsc, z których tradycyjnie odjeżdżają busy (m.in. koło Bramy Opatowskiej i ze starego dworca). - Prowadzimy rozmowy z lokalnymi przewoźnikami, którzy nie do końca tutaj dowierzają, że ten nowy dworzec będzie działał z powodzeniem - mówi Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

Miasto chce przekonać przewoźników wysokim standardem nowego dworca i niską ceną - 2,80 za każde zatrzymanie się. To jedna z najniższych stawek w regionie.

Zobacz relację Dominika Masieraka.