Natalia Kukulska, Lombard i Urszula - to tylko niektórzy z wykonawców, którzy wystąpią na koncercie organizowanym przez TVP i miasto Kielce. Impreza pod nazwą Gwiazdy Letniego Nieba - już 19 sierpnia w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni.

- To jest początek naszej współpracy, swoista przygrywka do tego, co ma się wydarzyć w przyszłym roku czyli I edycji festiwalu muzycznego. Wszystko wymaga sprawdzenia i jestem przekonany, że my sie sprawdzimy w tym sierpniowym koncercie - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. - Nie potwierdziły się spekulacje, że festiwal opolski zostanie przeniesiony do Kielc. My tworzymy swoją markę - dodaje Przemysław Predygier, dyrektor kieleckiego Oddziału TVP3.

19 sierpnia na scenie kieleckiego amfiteatru będzie można zobaczyć całą plejadę znanych polskich artystów. Wystąpią m.in. Urszula, Natalia Kukulska, Kasia Moś, Kasia Popowska. Imprezę poprowadzą Edyta Herbuś i Tomasz Wolny - prezenter telewizyjnej "Panoramy".

Transmisję muzycznego show będzie można zobaczyć w telewizyjnej "Jedynce". Początek o godzinie 20.20 - w sobotę 19 sierpnia.

Wstęp na koncert za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Można je dostać m.in. w kieleckim magistracie, urzędzie wojewódzkim i Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej. sierpnia.

Zobacz relację filmową.

Zobacz też: >>"Gwiazdy Letniego Nieba" dla ofiar nawałnic<<