Z okazji święta Wojska Polskiego na niedzielny mecz Korony Kielce z Jagiellonią Białystok, piłkarzy Ekstraklasy wyprowadzą żołnierze Wojska Polskiego.

Ogólnopolska akcja zainicjowana przez prowadzącą rozgrywki spółkę Ekstraklasa obchodzona jest od kilku lat, ale Korona uczestniczyć w niej będzie pierwszy raz. - Będzie wyjątkowa oprawa na pewno dla tego spotkania, ponieważ zawodników będą wyprowadzali na mecz i będą tworzyli taką swoistą honorową eskortę żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce - informuje Paweł Jańczyk, rzecznik Korony Kielce.

Przed meczem z Jagiellonią nie zabraknie innych biało-czerwonych akcentów. Piłkarze będą mieć szaliki, żołnierze flagę, a przed pierwszym gwizdkiem sędziego odśpiewany będzie hymn. A na trybunach będzie kilkudziesięciu żołnierzy z ośrodka na Bukówce. - To jest jakieś wyróżnienie dla Korony, ale jest to wyróżnienie przede wszystkim dla nas - być razem z kibicami - mówi płk. Wiesław Mitkowski, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Początek spotkania w niedzielę o 18 na Kolporter Arenie.