Kielecki klub siatkówki zyskał drugiego sponsora tytularnego. Nowa oficjalna nazwa drużyny to Dafi Społem Kielce.

Drugim sponsorem tytularnym został kielecki Formaster, który przed laty wspierał piłkarzy ręcznych, a od paru lat także współfinansuje także piłkarzy Korony Kielce. Do nazwy zespołu dołączono człon DAFi, czyli nazwy między innymi produkowanych przez tę firmę ogrzewaczy wody i filtrów. - Zdrowa woda kojarzy się idealnie z tym, co my prezentujemy. Sport, zdrowe emocje. I cieszymy się bardzo, że ta firma, w połączeniu ze Społem, pozwala nam zaistnieć w sezonie 2017/18 na parkietach PlusLigi - komentuje Jacek Sęk, prezes Dafi Społem Kielce.

Nowy sponsor dołącza do PSS Społem, z którym kielecki klub związał się w ubiegłym tygodniu. Obie umowy podpisano na rok i w obu przypadkach wkład finansowy zachowano w tajemnicy. Trener klubu jednak spokojniej patrzy w przyszłość. - To nam daje jakąś stabilizację. Trochę spokoju do pracy, którego na początku było mało, ale teraz jest już troszkę stabilniej - mówi trener Wojciech Serafin.

Mimo, że sponsorów głównych jest dwóch, to klub do potentatów finansowych w Lidze nie będzie należeć. Zdaniem Jakuba Rożka, siatkarskiego eksperta z Radia Kielce, nie ma to decdującego znaczenia, bo pieniądze nie grają. - Czasami drużyny z mniejszymi budżetami także potrafią namieszać w lidze. I ja liczę, że Dafi Społem będzie właśnie takim zespołem. Troszkę mniejszy budżet, ale charakterni gracze - komentuje Jakub Rożek.

W piątek i sobotę Dafi Społem Kielce wystąpi w Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zagra z gospodarzami, Będzinem i Ukraińską Winnicą. Nowy sezon Plus Ligi startuje pod koniec września. Kielczanie rozpoczną go meczem meczem z Asseco Resovią Reszów.

Zobacz materiał Zygmunta Wiśniewskiego.