Działacze Platformy Obywatelskiej protestują przeciw przekazaniu na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej dawnego biurowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Władze miasta chcą, by powstał w nim regionalny sztab Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Oczywiście, że regionalne centra dowodzenia wojsk obrony terytorialnej kraju powinny być, że takie centrum powinno być w mieście, ale dlaczego MON ma nie płacić za nie? - pyta Paweł Zalewski, szef PO w regionie świętokrzyskim. - Dlaczego lokalizacja odbywa się bez uzgodnienia z mieszkańcami? Nie może być tak, że interes partyjny, chęć przypodobania sie liderom partyjnym, jest ważniejszy od interesu mieszkańców.

Działacze Platformy wysłali do Rady Miasta pismo z prośbą, o zawieszenie decyzji o przekazaniu Ministerstwu budynku i działki. Chcą by w tej sprawie odbyły się konsultacje społeczne. Uważają, że lepiej sprzedać ten teren deweloperom a siedzibę centrum Wojsk Obrony Terytorialnej zlokalizować w innym miejscu.

W dawnym biurowcu MPEC, MON zamierzał zlokalizować centrum wojsk obrony terytorialnej, w którym pracę znalazłoby około 300 osób.

Zobacz relację filmową.