Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo biało-czerwonych. Polska reprezentacja pięściarzy wygrała z Irlandią w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Do tego sukcesu przyczyniło się dwóch zawodników kieleckiego Rushha.

To był niezwykle udany wieczór w Hali Pod Basztami. Sporo kibiców, sprawna organizacja, a przede wszystkim dobry boks w ringu. W najlepszej walce wieczoru Bartosz Gołębiewski zmierzył się z utytułowanym Michaelaem Nevinem. I choć pięściarz Rushha Kielce po liczeniu w trzeciej rundzie musiał uznać wyższość rywala, to zebrał wiele pochwał za swoją postawę.

Pozostali dwaj pięściarze Rushha swoje walki wygrali. Nowy nabytek kieleckiego klubu Marek Pietruczuk pokonał Wayne Kellego, a Daniel Adamiec po wyrównanym pojednyku - Johna Joyca. Cały mecz Polska wygrała 14:8 i zanotowała czwarte z rzędu zwycięstwo w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.

W trakcie meczu uhonorowany został mistrz olimpijski z Tokio Marian Kasprzyk. Pochodzący spod Zagnańska bokser wczoraj świętował swoje 78 urodziny.

Piąty i ostatni w tym roku mecz w ramach ŚKBO - 27 października. W Świeciu Polska zmierzy się z Węgrami.