Zaczyna się od pomysłu albo innowacji. Cel - zdobycie globalnego rynku. Jednym słowem - Startup. Od zwykłej działalności, różni się zasięgiem odbiorców. Już w środę w Instytucie Dizajnu rozpocznie się seria spotkań dla pomysłowych przedsiębiorców.

- Będą to spotkania polegające na tym, że przyjeżdżają prelegenci, specjaliści ze swoich dziedzin, którzy będą prowadzić, prelekcje na temat start-up`ów. Pierwsze spotkanie będzie na temat pozyskiwania funduszy dla start-up`u.  Będziemy też podczas tego spotkania omawiać wyniki raportu Start-up Poland - mówi Paulina Dulnik, ambasador "Startup Poland Cup".

Początek spotkania dla młodych przedsiębiorców o godzinie 18:00 w Instytucie Dizajnu. Wcześniej należy się zarejestrować na stronie "Startup weekend Kielce". Swoją wiedzą podzieli się trzech ekspertów, między innymi specjalista do spraw wywiadu biznesowego i przedstawiciel Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Stolica województwa jest jednym z 6 miast gdzie odbędą się cykle prelekcji dla młodych biznesmenów, zorganizowane przez fundację "Startup Poland".