Statuetki "Wędrowiec i Super Wędrowiec Świętokrzyski" wręczone! To okolicznościowe nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla osób i organizacji wpływających na rozwój turystyki w regionie.

- To jest nagroda, która rzeczywiście daje prestiż, ale tez podnosi konkurencyjność, czy firmy, czy danego stowarzyszenia. Turysta, który widzi firmę, aktywność osoby, która taką nagrodę otrzymała na pewno wzbudza u niego zaufanie - podkreśla Jacek Kowalczyk, Urząd Marszałkowski, województwa świętokrzyskiego.

- Odbieramy to tak właśnie, bardzo pozytywnie, jako ocenę naszej działalności, jako podsumowanie naszej działalności, naszych starań dla rozwoju regionu świętokrzyskiego, upowszechnianie dziedzictwa kulturowego i historii Gór Świętokrzyskich - mówi Anna Łubek, Centrum Tradycji, Turystyki I Kultury Gór Świętokrzyskich.

Nagrody rozdano w ramach 19. Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Łącznie przyznano ich sześć. Statuetki "Wędrowca Świętokrzyskiego" trafiły m.in. do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej, Miasta i Gminy Daleszyce oraz do Krystyny Nowakowskiej - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie. Nagrodę "Super Wędrowca Świętokrzyskiego" otrzymał Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.