Władze powiatu starachowickiego chcą utworzenia w miejscowym szpitalu oddziału chirurgii naczyniowej. Dziś w tej sprawie starosta spotkała się z dyrekcją NFZ. Naczyniówka do tej pory funkcjonowała w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca. Ale te od października nie są finansowane przez NFZ.

- Z naszej strony, NFZ biorąc pod uwagę analizę mapy potrzeb zdrowotnych, a także ilość środków finansowych, nie widzimy w tej chwili możliwości ogłoszenia takiego postępowania konkursowego - mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału NFZ.

- Podjęliśmy inicjatywę w celu utworzenia w szpitalu w Starachowicach oddziału chirurgii naczyniowej. Ten oddział zabezpieczałby tych ludzi, którzy byli pacjentami Polsko-Amerykańskich Klinik Serca i w tym momencie oni są zrozpaczeni - wyjaśnia Danuta Krępa, starosta starachowicki.

Roczny koszt działania naczyniówki to ponad 7 milionów złotych. Nie wiadomo, czy NFZ będzie miał pieniądze na ogłoszenie takiego konkursu. Władze powiatu i dyrekcja Funduszu będą jeszcze w tej sprawie rozmawiać.

Zobacz materiał filmowy.