O tym, jak wielkie znaczenie w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży ma dieta bogata w mleko, przekonywano dziś w Busku Zdroju. W konferencji w specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych Ruchowo wzięli udział nauczyciele, dietetycy oraz przedstawiciele Agencji Rozwoju Rolnictwa.

- Około 3 milionów Polaków ma cukrzycę, ponad 5 milionów jest nią zagrożonych, główną przyczyną jest złe odżywianie się. Dlatego postanowiliśmy zorganizować konferencję dla nauczycieli wyposażając ich w wiedzę i argumenty dlaczego i na jakim etapie rozwoju dziecka potrzebne są produkty mleczne, warzywa, sport i aktywny tryb życia - wyjaśnia Zofia Grzebisz-Nowicka z Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.
Podczas konferencji nauczyciele otrzymali również materiały, które pozwolą wyrobić u dzieci odpowiednie nawyki żywieniowe.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niepełnosprawnych pedagodzy mogli wysłuchać także wykładu Aleksandry Cichockiej dietetyk z Polskiego Instytutu Żywienia - na temat produktów mlecznych.

Konferencja w Busku Zdroju była 41. jaką zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole.
Zobacz materiał filmowy.