Festiwal Teatralny pod nazwą "Projekt PILOTażowy" to propozycja kieleckiej sceny na listopad. Wśród 5 festiwalowych przedstawień, które opowiadać będą o ludziach mających problemy z zaadaptowaniem się w otaczającym świecie, jedno będzie odegrane... po węgiersku.

"Pamiętnik Wariata" na podstawie opowiadania Mikołaja Gogola został wystawiony w Budapeszcie rok temu. A 4 listopada otworzy międzynarodowy Festiwal Teatralny w Kielcach. Przedstawienie będzie tłumaczone z węgierskiego za pomocą wyświetlanych napisów.

W ramach festiwalu publiczność zobaczy w sumie 5 spektakli. Oprócz aktorów z Węgier wystąpi też Agnieszka Przepiórska w dwóch monodramach, zaplanowano też spektakl Wojciecha Ziemilskiego "Jeden Gest" oraz "Kieł" - który na deskach kieleckiego teatru miał premierę w zeszłym roku.
Wszystkie spektakle łączy wspólny temat - problemy bohaterów z funkcjonowaniem w świecie, który może nieść zagrożenie.

"Festiwal - projekt pilotażowy" potrwa od 4 do 26 listopada, wszystkie spektakle będzie można zobaczyć na deskach teatru im Stefana Żeromskiego. Festiwal to wstęp do większego wydarzenia, jakie Teatr planuje zorganizować na początku sezonu 2018/2019 a w którym mieliby uczestniczyć przedstawiciele scen europejskich.

Zobacz materiał przygotowany przez Aleksandrę Żaczek.