Coraz mniej medali do rozdania i coraz mniej pytań o to, kto w tym sezonie zdobędzie tytuły Najlepszych Bilardzistów w Polsce. Mistrzynię i Mistrza dziesiątki poznaliśmy... dziś, bo finały w salach hotelu Binkowski zakończyły się po północy.

Wśród Panów w dziesiątkę równych sobie nie miał Karol Skowerski. Jego finałowy mecz przeciwko Mariuszowi Skonecznemu to jedno z najlepszych starć tych Mistrzostw. Skowerski nigdy nie był tak skuteczny w krajowym Czempionacie. Ma srebro i złoto po dwóch odmianach, choć do finału awansował także dzięki błędowi rywala.

Katarzyna Wesołowska jako pierwsza obroniła tytuł, wywalczony przed rokiem. W finale pokonała świetnie dysponowaną Monikę Ząbek. Po meczu kielczanka nie kryła wzruszenia.

Brązowe medale u Pań zdobyły Oliwia Czupryńska i Magdalena Tatarkiewicz. Wśród Panów - Wojciech Szewczyk i Konrad Juszczyszyn. Ten ostatni ma szansę przejść do historii, jako pierwszy zawodnik, który tytuł w rozpoczętą dziś dziewiątkę, może wywalczyć trzy razy z rzędu.

Wciąż otwarte pozostaje pytanie o to, kto wygra ranking mężczyzn. Kandydatów jest trzech: Fortuński, Piekarski i Skoneczny. Poza tą walką jest - póki co - najmłodszy uczestnik Mistrzostw Polski - 14-letni Oskar Jamorski. To jego debiut na imprezie tej rangi, dlatego stawia przed sobą realne cele. Mistrza i Mistrzynię Dziewiątki poznamy jutro popołudniu, ale do oglądania najważniejszych meczów zapraszamy już od godz. 9.30.