TVP3 Kielce liderem wśród ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Najlepiej ze wszystkich oddziałów widzowie ocenili nasze programy i naszych prowadzących.

Zawsze w gotowości, wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego przez 365 dni w roku: informujemy, interweniujemy, edukujemy, pytamy. I jak się okazuje jesteśmy dla państwa jednym z głównych źródeł informacji.

Nasz codzienny serwis informacyjny ogląda prawie 95% ankietowanych. - Widzowie TVP3 Kielce bardzo chętnie oglądają także "Głos dnia", ale chętnie oglądają też programy kulturalne - "Kasa biletowa", "Mobilna kultura", te programy też Państwu polecamy - mówi Anna Roży, redaktor odpowiedzialny TVP3 Kielce.

Polecamy także program interwencyjny "Puls regionu". Reportaże, które można zobaczyć w cyklu "W obiektywie". Tematyka religijna poruszana jest w "Siewcach słowa" a historyczna w "Koło się kręci". Na naszej antenie interesujących programów nie brakuje. Efektem tego, jest wzrost zadowolenia wśród widzów. Dzięki państwa ocenie - wśród 16 ośrodków regionalnych, TVP3 Kielce znalazło się na pierwszym miejscu. Za naszą ofertę programową otrzymaliśmy...  mocną czwórkę plus. - Już w ubiegłym roku wypadliśmy bardzo dobrze, więc sądziłem, że to może być na kilka lata "sufitem" nie do przebicia, a okazało się, że w tym roku jest jeszcze lepiej. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny ze swojego zespołu - mówi Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce. Zespołu dziennikarzy i prezenterów TVP3 Kielce, także uzyskał państwa pozytywną ocenę. Nasi widzowie mają swoich ulubionych prowadzących.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów telefonicznych, na grupie blisko pięciu tysięcy losowo wybranych osób. Pytano między innymi o ulubione programy i chęć polecenia TVP3 Kielce. W tej chwili w ogólnym rankingu ośrodków zajmujemy bardzo dobre piąte miejsce. - Decyzje, co do budowy nowego ośrodka, na pewno wpłyną na poprawę, jakości, w tym również na poprawę, jakości programu, który także będzie coraz lepszy - twierdzi Jarosław Zmyślny, kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej.