Znamy już komplet medalistów XXVI Bilardowych Mistrzostw Polski, wiemy, kto wygrał rankingi Pań i Panów. Za nami też wspaniała dekoracja najlepszych bilardzistów.

Trzy lata oczekiwania i w końcu jest! Mieszko Fortuński przełamał swoją niemoc na Mistrzostwach Polski, potwierdzając, że jest najlepszym Polskim Bilardzistą ostatnich lat. W finale, nie bez trudu pokonał Radosława Babicę, a brązowe medale zdobyli Wojciech Sroczyński i Mateusz Śniegocki.

Iza Łącka zdobyła swój... 47 medal Mistrzostw Polski, co czyni ją najbardziej utytułowaną bilardzistką w Kraju. W finale dziewiątki pokonała Oliwię Czupryńską, a brązowe medale wywalczyły Katarzyna Wesołowska i Monika Ząbek. To 12 tytuł Łąckiej. 11 razy zdobywała srebro. Jednak to Oliwia Czupryńska wygrała ranking Pań, choć na Mistrzostwa przyjeżdżała ze stratą. Złoto srebro i brąz pozwoliły jej wyprzedzić Ewę Bąk na koniec sezonu.

U Panów sytuacja była bardziej skomplikowana. Dopiero awansem do ćwierćfinału Mieszko Fortuński zapewnił sobie trzeci tytuł MVP. Jego rywale zanotowali nieoczekiwane porażki, a Mieszko w końcu pokazał się z najlepszej strony.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw najlepsi okazali się zawodnicy Nosanu Kielce, którzy zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Mistrzostwa pozwoliły też wyłonić część reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Pewni są dwaj najlepsi zawodnicy z rankingu Panów: Mieszko Fortuński i Mariusz Skoneczny. Przy uzupełnieniu składu trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników.

Mistrzostwa Europy dopiero w sierpniu przyszłego roku.