To był największy w Polsce turniej piłki ręcznej dla dzieci. Ponad 700 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z całego kraju, od Białegostoku po Nowy Sącz przyjechało do Kielc by zagrać w 18. Turnieju Mikołajkowym.

W trzech przyszkolnych halach sportowych; na Ślichowicach, Barwinku i przy ulicy Jagiellońskiej przez trzy dni rozegrano ponad 130 meczów. - Zagrałyśmy cztery mecze nie zmęczyłam się zbytnio, lecz myślę, że moja drużyna dała radę i jestem z nich dumna - mówi Natalia Czarnecka, Korona Handball Kielce, SP 32.

Drużyny przyjechały między innymi z Białegostoku, Piotrkowa Trybunalskiego, Nowego Sącza czy Opola. - Najważniejsze to jest to, że się udało ich policzyć, bo jak co roku ta impreza staje się rekordową w tym roku wzięło udział pół setki, 49 zespołów. Akurat dla tej kategorii wiekowej nie ma takiego turnieju, z roku na rok staramy się to nie nazywać turniejem, tylko iść w kierunku festiwalu piłki ręcznej - mówi Tomasz Olesiński, pomysłodawca i organizator turnieju.

W gronie prawie 50 zespołów były też reprezentacje Korony Handball i Vive oraz kieleckich szkół. Organizatorem 18. Turnieju Mikołajkowego były Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej i Miasto Kielce.