Kielecką katedrę wypełnią nie tyle wierni, co miłośnicy jazzu na najwyższym światowym poziomie. Odbędzie się tam koncert wybitnego jazzmana - Włodka Pawlika, który zaprezentuje kolędy w jazzowych aranżacjach.

Kolędy polskie w niecodziennych aranżacjach jazzowych. Improwizowane przez wybitnego jazzmana Włodka Pawlika dziś wypełnią Bazylikę katedralną. - Za każdym razem one różnią się, wynika to z tego gdzie gram, jakiego rodzaju emocje towarzyszą mi, w miejscach w których gram - mówi Włodek Pawlik.

Ostatni koncert pianisty w Kielcach odbył się w 2015 roku. Dla artysty związanego z Kielcami dzisiejszy występ to tez podróż sentymentalna. - Mam nadzieje że w Kielcach, w mieście w którym tak często nie gram będę miał też dodatkową szczyptę takiego nostalgicznego, powrotu do czasów, kiedy tutaj bardzo dużo się działo muzycznie. Katedra dla mnie i Kielce to szczególne miejsce na ziemi - dodaje Włodek Pawlik.

By zarejestrować dzisiejsze wydarzenie przygotowano ogromne sprzętowe zaplecze. Przygotowania do koncertu trwały parę tygodni. Aby wszystko wyszło perfekcyjnie, nad wszystkim pracował cały sztab osób. - To miejsce jest już przygotowaną scenografią, więc to fantastyczne że takie miejsce mamy, natomiast trzeba dodać, że fortepian to jest bardzo specyficzny instrument, jest bardzo trudny do nagłośnienia - mówi Piotr Łataś, TVP3 Kielce.

Koncert Włodka Pawlika
laureata nagrody Grammy to świąteczna niespodzianka od TVP 3 KIELCE. - Musze powiedzieć że nie udało by się zrealizować tego koncertu gdyby nie Włodek Pawlik, który powiedział chcę zagrać dla kielczan, już dawno nie grałem. Trzymam kciuki fortepian jest nastrojony brzmi pięknie - mówi Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce.

Koncert w kieleckiej katedrze rozpocznie o godzinie 19. Świąteczne kolędowanie widzowie TVP3 Kielce będą mogli  zobaczyć na naszej antenie w drugi dzień świat Bożego Narodzenia o godzinie 19.10.

>>ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU WŁODKA PAWLIKA W KIELECKIEJ KATEDRZE<<