Wewnątrzpartyjne roszady, korupcyjne zarzuty i sądowe sprawy, prezydenckie wizyty. W mijającym roku w świętokrzyskiej polityce wiele się działo. Najważniejsze wydarzenia zebrała dla Państwa Katarzyna Sieradzka. Zobacz kolejne podsumowanie mijającego roku.

Polityczny początek mijającego roku upłynął pod znakiem wizyt. W styczniu w regionie dwukrotnie gościł prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński. W marcu z mieszkańcami Połańca i Staszowa spotkał się prezydent Andrzej Duda.

2017 rok w polityce to także wewnątrzpartyjne przetasowania. W maju ze stanowiska szefowej PO w regionie zrezygnowała Marzena Okła- Drewnowicz. Jej obowiązki przejął komisarz Paweł Zalewski. Ostatecznie z partii wystąpił jej współtwórca Zdzisław Wrzałka, rozwiązane zostały także struktury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W listopadzie na arenie politycznej pojawiło się nowe ugrupowanie - Porozumienie Jarosława Gowina.

Z kolei podczas grudniowego kongresu Solidarnej Polski zapadła decyzja o przeniesieniu siedziby partii do Kielc. Jej sekretarzem generalnym został Mariusz Gosek.

Wybrano także nowego przewodniczącego PO w województwie świętokrzyskim - został nim Artur Gierada. Jego poprzedniczka – Marzena Okład Dfrewnowicz - weszła w skład zarządu krajowego partii.

Koniec roku to także czas zmian dla Prawa i Sprawiedliwości. Siódmego grudnia Beata Szydło podała się do dymisji, a nowym premierem został Mateusz Morawiecki. - Nie zmarnowaliśmy danego nam czasu - ocenia mijający rok lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie, poseł Krzysztof Lipiec. - Świętokrzyskie otrzymało bardzo dużo rządowego wsparcia, m.in na inwestycje drogowe - dodaje. - Warto przypomnieć także o pakiecie dla małych miast, te pakiety też są realizowane – zapewnia poseł Lipiec.

2017 rok w polityce to także zatrzymanie byłego posła Ruchu Palikota Janusza C., i proces związanej z PSL oskarżonej o korupcję dyrektorki powiatowego urzędu pracy w Kielcach.

Więcej w materiale filmowym przygotowanym przez Katarzynę Sieradzką.