W tym roku fani futbolu w Kielcach na nudę nie mogli narzekać. Do stolicy regionu zawitali najlepsi młodzieżowi piłkarze Europy, mnóstwo pozytywnych emocji dostarczyła kielczanom Korona. Maciej Sierpień podsumowuje piłkarski rok 2017.

Młodzieżowe Euro - to była najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Polska i Kielce na dwa tygodnie stały się europejską stolicą futbolu.Zwycięstwo organizacyjne, pełne trybuny, i bardzo kolorowi kibice z całej Europy, którzy przyjechali do Polski – przypomina Rafał Szymczyk, dziennikarz Radia Kielce.

W sumie do Polski przyjechało na młodzieżowe Euro ćwierć miliona kibiców. W Kielcach każdy z trzech meczów EURO 2017 odbywał się niemal przy pełnych trybunach. Zawiedli tylko piłkarze Marcina Dorny. Nie wyszli z grupy.

Niezwykle ciekawie działo się też w Koronie Kielce. W czerwcu na trenerskiej ławce Macieja Bartoszka zastąpił Włoch Gino Lettieri. I choć początkowo kibice mieli obawy - to projekt nowej Korony szybko się obronił. Kielczanie prezentowali najlepszy futbol w ekstraklasie. I efektownie wygrywali m.in. w Gdańsku z Lechią. 5:0. To było najwyższe w historii wyjazdowe zwycięstwo Korony w ekstraklasie. - Celem dla mnie i dla zarządu jest pierwsza ósemka. I wydaje mi się, że ten cel powinniśmy osiągnąć – mówi Krzysztof Zając, prezes Korony Kielce.

Cel numer dwa dla Korony jest droga na Stadion Narodowy. Korona jest już w półfinale Pucharu Polski. A tam czeka obrońca trofeum - Arka Gdynia. W 2018 roku emocji piłkarzom i kibicom Korony zatem na pewno nie zabraknie.

Więcej w materiale Macieja Sierpnia.