Dla melomanów będą symfonie, koncerty fortepianowe, opery ale w repertuarze znajdzie się coś dla wielbicieli kina, oczywiście kina z dużą porcją dobrej muzyki. Filharmonia świętokrzyska właśnie prezentuje plany na nowy sezon.

- W tym kwartale zaprezentujemy słynny już film „Boska Florence”, humorystyczną opowieść o żonie milionera, która zechciała być śpiewaczą operową. W planie mamy również poważny dokument pokazujący kulisy teatru „Bolszoj” - opowiada Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Pierwszy wieczór filmowy zaplanowano już 17 stycznia, a pierwszy koncert nowego sezonu - w najbliższy piątek. "Dzisiaj w Betlejem" pozwoli nam jeszcze trochę porozkoszować się nastrojem minionych świąt. Orkiestra oraz chór wykonają najpiękniejsze kolędy, a widownię zaproszą do wspólnego muzykowania. To na początek, bo plan filharmonii jest bardzo nasycony różnorodnymi koncertami klasyków.

12 stycznia Koncert Karnawałowy, a w nim najpiękniejsze tańce, arie operowe i operetki. W każdą niedzielę koncerty familijne. Pełna program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej filharmonii: http://filharmonia.kielce.com.pl/.

Zobacz materiał filmowy.