Po sensacyjnym zwycięstwie z Resovią przed siatkarzami DAFI Społem kolejne wyzwanie. W niedzielę czeka ich wyjazdowy pojedynek w Olsztynie – z tamtejszym AZS.

AZS to piąta drużyna poprzedniego sezonu, w tym zajmuje siódmą pozycję w tabeli PlusLigi. Wszystko wskazuje na to, że dla Dafi Społem Akademicy będą sporym wyzwaniem. - Ciężko jest znaleźć receptę na zespół z Olsztyna, zwłaszcza gdy gra on u siebie – mówi Michał Superlak, atakujący Dafi Społem. - Podobnie jak nasz ostatni przeciwnik, Resovia Rzeszów, jest to bardzo mocny zespół, praktycznie nie posiadający słabych punktów – dodaje Dariusz Daszkiewicz, trener Dafi Społem.

Przypomnijmy: wynikiem 3 do 1 z Resovią kieleccy siatkarze przerwali ostatnio passę siedmiu spotkań bez wygranej. - Musimy wyjść tak jak z Rzeszowem, popełniać jak najmniej błędów, grać skutecznie w ataku, w bloku i na zagrywce – wyjaśnia Jakub Szymański, przyjmujący Dafi.

Ostatnie zwycięstwo nie pomogło Dafi uciec z ostatniego miejsca w tabeli. Do bezpiecznego 14-tego siatkarze mają jednak tylko trzy punkty straty.

Przed najbliższym meczem wszyscy sitakarze Dafi Społem są do dyspozycji. Mecz Dafi Społem w olsztyńskiej Hali Urania już w niedzielę. Początek pojedynku o godzinie 15-stej.

Zobacz materiał filmowy.