To będzie jeden z najważniejszych albo nawet najważniejszy mecz reprezentacji polskich piłkarzy ręcznych w najbliższych latach. A właściwie turniej. Od piątku do niedzieli biało-czerowni w Portugalii zagrają w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Wszystkie mecze naszej drużyny pokaże telewizja publiczna.

Turniej prekwalifikacyjny do mistrzostw świata to eliminacje do eliminacji. Biało-czerwoni w Porto zmierzą się z gospodarzami oraz Cyprem i Kosowem. Awans wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

Pierwszy mecz w piątek o 18.30 z Kosowem, drugi z Cyprem w sobotę o 21.30. Ci przeciwnicy nie mają prawa sprawić nam kłopotów. – Myślę, że reprezentacja Polski powinna oba te mecze spokojnie wygrać. I z Portugalią zagrać o wszystko – uważa Krzysztof Lijewski, były reprezentant Polski.

Mecz z Portugalią będzie o wszystko: o przedłużenie nadziei na mistrzostwa świata, na igrzyska, na kolejne mistrzostwa Europy. Zdecyduje o losie narodowej drużyny na kilka dobrych lat.

W kadrze jest trzech graczy PGE Vive Kielce - bramkarz Sławomir Szmal oraz wypożyczeni do zagranicznych klubów Patryk Walczak i Paweł Paczkowski. A za Polaków kciuki trzyma też były już trener kadry Tałant Dujszebajew.

Wszystkie mecze turnieju w Porto pokaże TVP Sport, a najważniejszy, decydujący pojedynek z Portugalią pokażemy także na antenie TVP Kielce. Początek w niedzielę o 19.

Zobacz materiał przygotowany przez Leszka Salvę.