Jest zielone światło dla dokończenia budowy basenów na ostrowieckiej Rawszczyźnie. Nowy kompleks miał być gotowy w ubiegłym roku ale prace trzeba było przerwać. Inwestycja okazała się samowolą budowlaną za którą miasto zapłaciło 250 tysięcy złotych kary.

Prawie gotowe. Ale w tym przypadku prawie robi wielką różnicę. Bo odkryte baseny na Rawszczyźnie miały być oddane do użytku w minione wakacje. Ale w lipcu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał inwestycję za samowolę budowlaną. Sprawę zgłosił do prokuratury a na miasto nałożył 250 tysięcy złotych kary. Starania o jej umorzenie nie przyniosły efektu. - Były analizowane wszystkie dokumenty, odmówiono umorzenia opłaty - informuje Diana Głownia, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Miasto karę zapłaciło, ale jak wyjaśnia wiceprezydent Ostrowca świętokrzyskiego Marzena Dębniak – miejska kasa na tym nie ucierpi. - Gmina ma taką umowę z wykonawcą, że to wykonawca ponosi wszystkie kary i tak stało się też w tym przypadku, zostały potrącone środki - mówi Marzena Dębniak, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Teraz władze Ostrowca liczą na szybką decyzję o możliwości wznowienia prac. Bo do dokończenia inwestycji potrzeba około 10 dni roboczych – tłumaczy wiceprezydent. W czerwcu baseny powinny być gotowe. - Mówimy o pierwszym etapie czyli dużym basenie oraz tym dla dzieci, plac zabaw z infrastrukturą - dodaje Marzena Dębniak, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Inwestycja będzie kosztować ponad 5 milionów złotych. Mieszkańcy na zakończenie prac czekają ze zniecierpliwieniem. Teraz mają do dyspozycji tylko pływalnię krytą.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy drugim etapie inwestycji. Przetarg został już rozstrzygnięty. Powstaną między innymi przebieralnie i dwie zjeżdżalnie.