Sześć scen, pokazy fajerwerków, nauka tańca a dla odważnych - morsowanie. Tak w stolicy regionu - będzie wyglądał 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie także dziesiątki licytacji.

- Jest bardzo dużo świetnego malarstwa, bardzo dużo obrazów, często też z osobistą historią. Między innymi bardzo bliski panu Prezydentowi Kielce obraz, który wczoraj specjalnie przekazał ze specjalną dedykacją. Są dwie koszulki Roberta Lewandowskiego z jego osobistym podpisem. Jest też płyta z podpisem osobistym i dedykacją Louisa Fonciego, twórcy Despasito - mówi Stanisław Wróbel, Redaktor Naczelny "Echa Dnia".
 
Na scenie przy Placu Artystów, odbędą się m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci, będzie można także zobaczyć pokaz tresury psa oraz prezentację karate. Na Rynku - na sportowo - będą biegi i rajd rowerowy. Atrakcją dla sympatyków lokalnych drużyn, będzie możliwość spotkania sportowców z regionu. W jednej z galerii handlowych wystąpi Doda z zespołem Virgin. O 19.00 na Dużej Scenie Kieleckim Centrum Kultury tradycyjnie odbędzie się finałowa licytacja. Dla dzieci i seniorów orkiestra zagra jutro także w innych miejscach regionu.