Atrakcyjne położenie, pomoc ze strony urzędu oraz niskie ceny działek - to wszystko przyciąga inwestorów do Jędrzejowa. Kolejna firma postanowiła rozpocząć tam swoją działalność, a to oznacza nowe miejsca pracy.

Firma jest producentem mebli i stolarki budowlanej. Jej szefowie upatrzyli sobie miejską działkę leżącą w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma kupiła je i chce na nich postawić halę produkcyjną. - Ta firma chce przenieść całą swoją produkcję i rozwinąć ją na właśnie na naszych terenach inwestycyjnych. Są to grunty położone bezpośrednio przy strefie ekonomicznej, ale nie objęte tą pomocą publiczną jeszcze w ramach starej strefy - informuje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Właścicieli firm przyciąga do Jędrzejowa kilka czynników. Między innymi lokalizacja, dobre skomunikowanie z resztą kraju (droga ekspresowa S7 i droga krajowa nr 78) a także dobry klimat do inwestycji. - Ostatni rok jest szczególny. W lipcu zaczęliśmy podpisywać pierwsze umowy w strefie ekonomicznej. Strefa, rzeczywiście przyciąga inwestorów - mówi burmistrz Piszczek.

W ciągu dwóch lat firmy zainwestowały w Jędrzejowie już ponad sto milionów złotych. Stworzyły blisko sześćdziesiąt miejsc pracy.

Zobacz materiał filmowy.