Tłumy mieszkańców i wiele pytań o przyszłość miasta. W Skarżysku-Kamiennej zainaugurowano dziś świętokrzyską część kampanii Prawa i Sprawiedliwości "Polska jest jedna". Gościem spotkania był wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Wszystkie miejsca zajęte. Spotkanie z wiceministrem Obrony Narodowej przyciągnęło do Domu Pielgrzyma przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, tłumy mieszkańców. - Trzeba ludziom otwierać oczy, ja coś wyniosę... przekażę komuś innemu - mówi Grażyna Zarzycka, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej. - Jestem za tym, żeby  poprawiła się polityka informacyjna, ludzie nic nie wiedzą, mało wiedzą, takie spotkania to jest pierwszy krok - dodaje również mieszkający w Skarżysku-Kamiennej Stefan Kozłowski.

Pytań było wiele. O plany co do Wojsk Obrony Terytorialnej, o przyszłość skarżyskiej strzelnicy i możliwość wykorzystania bocznicy kolejowej. Poruszono także temat dla wielu mieszkańców najważniejszy. - Chciałbym się dowiedzieć coś o przyszłości przemysłu obronnego - dociekał Jarosław Czapelski, pracownik Mesko S.A.

Będą inwestycje - usłyszeli w odpowiedzi. W resorcie trwają już prace nad utworzeniem Agencji Uzbrojenia - poinformował wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Mesko też na tym zyska - zapewnił. - My chcemy amunicje i to czym dysponują żołnierze produkować w Polsce i tutaj liderem jest Mesko - odpowiadał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej. Potencjał spółki ma być wykorzystany także między innymi przy realizacji umowy ze Stanami Zjednoczonymi.
 
Spotkanie z wiceministrem Obrony Narodowej zainaugurował w świętokrzyskiem kampanię "Polska jest jedna". W przyszłym tygodniu region odwiedzą między innymi minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. - Chcemy się wsłuchać w głos mieszkańców, bo to oni są dla nas najważniejsi, to oni stworzyli dobry, zwycięski program w 2015 roku - podkreśla Krzysztof Lipiec, poseł RP, PiS.

W maju do stolicy województwa ma przyjechać także premier Mateusz Morawiecki.