Kadzielnia Sport Festiwal w zeszłym roku, pobił rekord. Wzięło w nim udział blisko 2 tysiące osób. W tym może być ich nawet dwa razy więcej, bo festiwal trwać będzie 2 razy dłużej. A oprócz sportu będzie coś dla ducha. W planach koncert.

Dwa dni pełne adrenaliny i dobrej zabawy. Kadzielnia Sport Festiwal to najbardziej ekstremalna impreza w województwie. Będzie coś dla miłośników długiej deski czyli longbordu, ale nie tylko, bo stref sportów miejskich będzie sześć. - Do tej pory mieliśmy tyrolke stromą i dosyć ekstremalną, a w tym roku będzie ekstremalna, ale pod względem długości, ponad 300 metrów samej tyrolki przez długość całej kadzielni - informuje Katarzyna Zapała, organizator KSF, WLK4.

Jak w roku ubiegłym będzie można się pobujać w jedynych takich hamakach w Polsce. Zawieszone zostaną na wysokości 40 metrów nad ziemią. Do tego spora dawka nowych atrakcji. - Urban climbing to jest takie wydarzenie, które się dzieje we Włoszech, Francji i w Anglii - dodaje Katarzyna Zapała, organizator KSF, WLK4. Teraz również w Kielcach. W ramach festiwalu, w mieście wyznaczone zostaną budynki, i obiekty po których będzie można się wspinać. - Jura Krakowsko-Częstochowska, jest takim miejsce, gdzie miłośnicy sportów ekstremalnych sie spotykaj, ale w dużym mieście podobnego wydarzenia nie ma - podkreśla Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Promocji, UM w Kielcach.

W tym roku po raz pierwszy festiwal potrwa dwa dni. Początek 30 czerwca.