"Calineczka" i "Królewna Śnieżka" rządziły dziś w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Pierwsze skrzypce w teatrze dzierżyły dzieci, które zwolniły miejsca na widowni a zawładnęły sceną.

Na wielkiej scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" odbyły się spektakle małych artystów. Królowały interpretacje baśni i bajek, ale nie brakowało też autorskich pomysłów. - Nasz spektakl jest o panu lampie, czyli takim starszym panu, któremu kiedyś zaczęła świecić głowa - mówią mali artyści, inni dodają - nasz spektakl opowiada o historii Śnieżki, dziewczyny, która jest na prawdę z rodziny królewskiej, a trafia do ubogiego domku krasnoludków.

W konkursie "Uwaga! Dzieci na scenie!" zaprezentowało się 13 teatrów - 3 przedszkolne i 9 szkolnych z całego regionu. - Na pewno wyzwanie, ze względu na to, że ze środowiska wiejskiego przechodzimy na scenę miejską i konfrontujemy umiejętności z uczniami innych szkół - mówi Joanna Piasta-Siechowicz, dyrektor SSP w Ostojowie. - Te najmłodsze dzieci, przedszkolaki zaskoczyły jury swoim skupieniem i tym, że dokładnie wiedzą co mają robić, jedna jurorka nazwała to taką teatralną dyscypliną - dodaje Hanna Świętnicka, Teatr Lalki I Aktora "Kubuś".

Najlepszych artystów czekają artystyczne nagrody - warsztaty z aktorami i ponowne wystawienie spektaklu na deskach teatru.