Władze Buska Zdroju chcą, by do miasta przyjeżdżały na zgrupowania najlepsze polskie kluby piłkarskie i ekipy zawodników uprawiających inne dyscypliny. Baza hotelowa i zdrowotna już jest, a pomóc ma w tym nowy ośrodek sportowy.

W Busku Zdroju trenowała już Legia Warszawa, ale apetyty, jak wiadomo, rosną w miarę jedzenia. Władze miasta liczą, że wkrótce ekstraklasowych ekip zawita tu więcej. Sprawić to ma modernizacja miejskiego stadionu. Obiekt dostanie nową, krytą trybunę, nowe szatnie i pomieszczenia gospodarcze, a także nowe boiska, w tym ze sztuczną nawierzchnią. - Zmieni się bardzo dużo, bo wyremontujemy kapitalnie budynek, który dzisiaj pełni funkcję szatni, zaplecza dla drużyn sportowych. Wybudujemy nowe boisko wielofunkcyjne - zapowiada Tomasz Mierzwa, wiceburmistrz Buska Zdroju.

Zmian będzie więcej. Przebudowane zostaną korty do tenisa, powstanie także kort do squasha. A także dwa treningowe boiska trawiaste. - Inwestycja od dawna była od dawna oczekiwana przez środowisko sportowe, społeczność buską. Chcielibyśmy zrobić tu coś więcej, niż czwarta liga - komentuje Piotr Kowalczyk, kierownik Zdroju "Busko Zdrój".
To wszystko uzupełni już bogatą ofertę hotelową uzdrowiska i sprawi, że kluby sportowe w jednym miejscu dostaną wszystko, co potrzebne do zorganizowania profesjonalnych obozów przygotowawczych.

Na ambitnych planach mógłby też skorzystać miejscowy klub Zdrój Busko. Teraz gra w czwartej lidze, ale już po tym sezonie może to się zmienić, bo drużyna zajmuje miejsce w czołówce tabeli i ma szanse na awans. - Dla nas to tak naprawdę genialna rzecz, bo to, co planuje się w Busku i za chwilę będzie, to dla klubu oznacza rozwój - cieszy się Ireneusz Pietrzykowski, trener klubu.

Inwestycja będzie prowadzona tak, aby Zdrój mógł grać na własnym obiekcie. Prace odbędą się w dwóch etapach. Pierwszy, w którym powstaną nowe boiska, rozpocznie się jeszcze w kwietniu i zakończy jesienią. Drugi - budowa trybuny z budynkiem klubowym, odnową biologiczną i renowacją głównej płyty boiska - w przyszłym roku. Koszt prac to niemal 11 milionów złotych.

Zobacz materiał filmowy.