- Szklane domy, a nie szklane sufity, do tego dążymy. To przepiękna wizja, którą zarysował wielki syn tej ziemi i my chcemy się jej trzymać - mówił Premier Mateusz Morawiecki w Kieleckim Centrum Kultury. To był pierwszy punkt wizyty szefa rządu w Świętokrzyskiem. Ostatnim - Jędrzejów. Kilkadziesiąt minut temu zakończyło się tam spotkanie Premiera Morawieckiego z mieszkańcami.

Tłumy kielczan czekały na tę Chwilę. To kolejne spotkanie z cyklu "Polska jest jedna". W Kieleckim Centrum Kultury z Prezesem Rady Ministrów spotkali się świętokrzyscy parlamentarzyści, władze samorządowe i mieszkańcy. Polskę trzeba rozwijać w Świętokrzyskiem - tak swoje przemówienie rozpoczął premier. - Z budżetu rezerwy ogólnej przeznaczyliśmy najwięcej środków na województwo świętokrzyskie - mówi Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Padły konkrety - ważne dla rozwoju regionu. - Jeśli inwestor ma tu przyjechać to musi mieć dobre połączenia i my będzie rozwijać drogi numer 74 i 7 właśnie dla inwestorów, właśnie dla inwestycji - dodaje Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Nie zabrakło też deklaracji dotyczących państwowych inwestycji w regionie. - Dowodem na to jak my traktujemy poważnie województwo świętokrzyskie jest przywrócenie linii kolejowej, ale tej towarowej do Skarżyska - podkreśla Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Premier zachęcał także do patriotyzmu gospodarczego, wskazał że uszczelnienie systemu podatku VAT przyczyniło się do wzrostu produkcji w ostrowieckim hutnictwie.

Po spotkaniu w Kieleckim Centrum Kultury Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Hołd oddał także ofiarom katastrofy smoleńskiej. Złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą Przemysława Gosiewskiego. To ważny gest -podkreśla Dariusz Kozak kielecki radny. - Premier Przemysław Gosiewski obchodziłby swoje 54 urodziny, premier do tego nawiązał - dziś jest dodatkowo ważny dzień 83. rocznica śmierci Marszałka Piłsudskiego, bardzo ważna wizyta - mówi Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta Kielce.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się także z mieszkańcami Jędrzejowa
w Liceum im. Mikołaja Reja. Wśród poruszanych przez Premiera kwestii wiele odnosiło się do wyrównywania poziomu życia mieszkańców małych miast tkich jak Jędrzejów. - Duży nacisk kładzie na rodzinę, na wychowanie dzieci i w ogóle dla całej Polski - mówi Jan Kostka. - Inna ta Polska się wydaje, jeśli tak to wszystko się uda jak tu Premier zapowiadał to myślę, że ta młodzież będzie wracać za granicy do kraju - dodaje Tadeusz Masternak.

Premier zadeklarował pomoc w przyspieszeniu prac budowlanych przy drodze ekspresowej nr 7, mówił także o dopłatach dla rolników oraz o swoich Jędrzejowskich korzeniach.