Agencja Rozwoju Przemysłu kupi 10 hektarów gruntów w Suchedniowie - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o tereny po dawnym przedsiębiorstwie "Marywil". To szansa na nowe inwestycje i miejsca pracy.

Dziś po Zakładach Wyrobów Kamionkowych „Marywil” w Suchedniowie został tylko szyld i budynki popadające w ruinę. Ale jest nadzieja, że to miejsce dostanie druga szansę. Pomoc dla Suchedniowa zadeklarował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. - Pani poseł Maria Zuba przekonała nas do zakupu przez Agencję Rozwoju Przemysłu 10 hektarów gruntów w Suchedniowie, na cele inwestycyjne. I znajdziemy ścieżkę, żeby to zrealizować - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

O przejecie 10 hektarowej działki przez Agencję zabiegali posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Maria Zuba przypomina , że w suchedniowskich zakładach w czasach ich świetności pracowało ponad 300 osób. - To miejsce wciąż ma potencjał - przekonuje parlamentarzystka. - Postanowiłam zainteresować tymi atrakcyjnymi terenami. To jest 10 hektarów, tam są wszystkie potrzebne media. Inwestorzy wyrażają zainteresowanie tym terenem jednak dotychczasowe warunki inwestowaniu nie sprzyjały - mówi Maria Zuba.

Nowe firmy to nowe miejsca pracy. Mieszkańcy Suchedniowa w deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego widzą szansę na ożywienie miasta. - Byłoby super gdyby w Suchedniowie powstał nowy zakład i miejsca pracy. To dziś są same sklepy - komentuje Leokadia Brzoza, mieszkanka Suchedniowa.

Niewykluczone, że do transkacji dojdzie już jesienią tego roku.
Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Agnieszkę Białas-Sitarską.