Odzyskanie przez Polskę niepodległości było tematem rozstrzygniętego dziś konkursu historyczno-literackiego „Dziękuję Ci za Niepodległą. List do...”. Literackie zmagania po raz drugi zorganizował poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kryj.

- Młodzi ludzie mieli za zadanie dziękować za niepodległość. Był to konkurs historyczno-literacki, więc i walory historyczne pracy i literackie braliśmy pod uwagę - mówi Andrzej Kryj, poseł RP, PiS.

- Bardzo cenne były te prace, które traktowały o bohaterskich czynach członków własnych rodzin, bo to był też cel konkursu - podkreśla Karol Wójcik, przewodniczący komisji konkursowej.

W konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z czterech województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Zadaniem uczestników było napisanie listu do osoby, która brała udział w walce o niepodległość Polski. Komisja konkursowa wyróżniła 60 prac. Był to już drugi konkurs zorganizowany przez posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kryja. Rok temu uczniowie zmierzyli się w konkursie literackim o Józefie Piłsudskim.