Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś trzy osoby. Byłego Komendanta Głównego Policji, oraz dwóch, również byłych, dyrektorów delegatur CBA. Do zatrzymań doszło w Kaliszu, okolicach Katowic oraz... Kielc.

Sprawa dotyczy nielegalnego ujawniania informacji. Były Komendant Główny Policji oraz dyrektorzy delegatur CBA w Poznaniu i w Łodzi mieli przekazywać informacje dotyczące prowadzonych spraw karnych i uprzedzać osoby zainteresowane o planowanych czynnościach. Wśród trójki zatrzymanych jest Jacek L. To mieszkaniec województwa świętokrzyskiego i jednocześnie były dyrektor delegatury CBA w Łodzi. - W tej chwili trwają czynności procesowe. Nasi funkcjonariusze przeszukują mieszkania zatrzymanych osób. Po tych czynnościach te trzy osoby trafią do prokuratury w Rzeszowie. Tam usłyszą zarzuty - informuje Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Wydział Prokuratury Krajowej do spraw Przestępczości Zorganizowanej. Do momentu przedstawienia zarzutów śledczy nie chcą ujawniać więcej szczegółów w tej sprawie.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Karolinę Ziewiecką.