Musieli stawić czoła nie tylko 21-kilometrowej trasie, ale także upałowi. Około tysiąca zawodników wzięło udział w czwartej edycji Siebiega - Półmaratonu Kieleckiego. Choć nie wszyscy bieg ukończyli, to chyba wszyscy byli zadowoleni bo klimat imprezy był przedni.

Pierwszy na metę dobiegł debiutujący w zawodach Dawid Kubiec ze Starachowic, który pokonał 21-kilometrową trasę w godzinę, jedenaście minut i trzydzieści sekund. - Było ciężko, przez ten upał, gorąco od asfaltu... Choć z drugiej strony, szczerze mówiąc, mi w takich warunkach dobrze się biega - mówił zwycięzca.

Drugi na mecie stawił się triumfator trzech poprzednich edycji półmaratonu Łukasz Woźniak ze Strawczyna. Wrócił on do biegania po niemal dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. - Walczyłem z sobą przede wszystkim, co ruszyłem z mocniejszym treningiem wszystko bolało, musiałem przerwy robić, ale powiedziałem, że muszę stanąć na starcie, choćbym przegrał, to będę walczył do końca - stwierdził Łukasz Woźniak.

Wśród kobiet pierwsza na mecie była kielczanka Kornelia Kostka, która podobnie, jak zwycięzca biegu wśród mężczyzn, w zawodach brała udział po raz pierwszy. Na dotarcie do mety potrzebowała półtorej godziny i jedenaście sekund. Druga była Wioleta Jończyk z Daleszyc.

Zobacz materiał filmowy.