Jutro w Hali Legionów kolejne starcie w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. I rywal najsilniejszy ze wszystkich dotychczasowych: biało-czerwoni w ringu zmierzą się z utytułowaną kadrą Turcji.

Po roku Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego wraca do Kielc. 12 miesięcy temu biało-czerwoni pokonali Armenię. Teraz rywal będzie jeszcze silniejszy. Turcja dysponuje jedną z najlepszych bokserskich drużyn w Europie. W jej składzie nie brakuje uczestników igrzysk olimpijskich, medalistów mistrzostw świata. Biało-czerwoni, żeby podtrzymać zwycięską passę muszą jutro w ringu pokazać najwyższy poziom.

Kadra pod okiem trenera Karola Chabrosa do starcia z Turcją przez ostatnie dni przygotowywała się na zgrupowaniu w Kielcach. W pojedynku wystąpi m.in. Daniel Adamiec, wychowanek Rushha Kielce. W kategorii do 75 kg zmierzy się on z Erdoganem Utku. Dla Adamca ten pojedynek to jeden z ostatnich testów przed akademickimi mistrzostwami Polski. W Hali Legionów zaprentuje się także drugi z pięściarzy kieleckiego klubu - Bartosz Gołębiewski.

Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego po raz czwarty gości w regionie świętokrzyskim. Wcześniej - prócz Kielc - zawodnicy walczyli także w Ostrowcu i Chęcinach. Początek walk jutro o godz. 15.30. Transmisja meczu Polska - Turcja w TVP Sport.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Macieja Sierpnia.