Piłkarki ręczne Korony Handball awansowały do finału mistrzostw Polski młodziczek, który rozgrywany jest w Kielcach. W półfinale rozgromiły Markovię Marki różnicą aż 13 bramek.

Półfinały rozgrywane były w hali przy ulicy Krakowskiej. W pierwszym Ruch Chorzów pokonał KS Bystra i w sobotę będzie przeciwnikiem kielczanek, które w swoim półfinale nie dały szans zespołowi Markovii Marki. Tylko pierwsze minuty tego meczu były wyrównane, do stanu 7:6 a potem przewaga podopiecznych Stanisławy Grzegolec rosła systematycznie. Do przerwy było już 20 do 12, a końcowy wynik to aż 39 do 26.

Finał między Ruchem Chorzów i Korona Handball rozegrany zostanie w sobotę o 11.45 w hali Politechniki Świętokrzyskiej. Wcześniej, o godzinie 10 KS Bystra i Markovia zagrają o brązowy medal.